sponzor

Návštevnosť
Návštevnosť meraná od 28.2.2008.
Fórum Babettron vznikol 30.5.2007.

Viac o štatistike návštevnosti
Prihláste sa
Meno

Heslo

Zapamätať

Nie ste ešte členom? Registrujte sa tu.

Zabudli ste heslo? Zabudli ste heslo?

Prečo sa registrovať?

Ako nás zviditeľniť
Ak máte web stránku, blog, prípadne váš známi, stiahnite kód loga ktorí je na stiahnutie dole nižšie a umiestnite to na web stránke. Po správnom umiestnení kódu sa objaví obrázok, na ktorí keď sa klikne, automaticky otvorí stránky Babettron.

Babettron

Kód loga na stiahnutie

Rôzne informácie
Validatory
Valid XHTML 1.0 Transitional Validated by HTML Validator
-----------------------------
Odporúčam
Oscar
---------------------------
Web Motoride.sk
motoride.sk

Čítať tému
Babetta alias Babettron » Čo Vás trápi a s čím si neviete rady. » Rám-pérovanie-kolesá-brzdy-rýchlomer.
uvoľnenie 18 z. voľnobežného pastorka (cvrčka)
Meno
Heslo
Registrácia FAQ Zoznam užívateľov Dnešné príspevky Vyhľadávanie

Vytlačiť tému

26-03-2013 01:37

Príspevkov: 41
Založený: 08.02.12
Vek: 39

Úroveň napomenutia 0 +
rondob
:: Člen
uvoľnenie 18 z. voľnobežného pastorka (cvrčka)

Ahojte, prosím Vás potreboval by som pomôcť, chcel by som si dať opieskovať a nakomaxitovať liate kolesá na babettu 210. Predné som rozobral v pohode ale na zadnom nemôžem dať ani za nič dole voľnobežný pastorok. Skúšal som to nahriať, zničil som si šrubovák ale ani sa to nehlo. Žiaľ nemám na to originál kľúč a ani netuším či sa to dá niekde zohnať. Ako postupovať? Máte nejaký nápad? Je mi ľúto voľnobežky pretože je v poriadku a nechcem ju zničiť. Je na to nejaká finta? Ďakujem za rady. Ozaj a pôvodná farebná úprava tých kolies bol tiež komaxit? Hanba

Vložených obrázkov:

26-03-2013 05:26

Príspevkov: 355
Založený: 02.08.12
Vek: 46
ridchey
:: Administrátor
RE: uvoľnenie 18 z. voľnobežného pastorka (cvrčka)

promin,mozna je to jen blby dotaz,ale urcite jsi ji povoloval ve spravnem smeru? jestli se nepletu,tak na naboj je tam levy zavit....

26-03-2013 06:27  | Upravil Starec 26-03-2013 06:45

Príspevkov: 1254
Založený: 12.12.09
Vek: 68
Starec
Učiť sa - učiť sa - učiť sa :: Hlavný Administrátor

Bez špeciálneho prípravku to doma neuvoľníš. Spýtaj sa na to niekde v servise. Ovšem finta na to je. Máš tam dve dieročky a tie slúžia na rozobratie cvrčka. Takže si priprav dáky šrobovák ( tak vyzerá že si to skúšal, ale asi v nesprávnom smere) poklep troška dookola a nasaď šrubovák šikmo do dierky a klep kým sa ti to neuvoľní, neboj sa zo začiatku aj silnejšie udrieť. Kolečko má závit opačný, čiže sa natáča na koleso smerom doľava, ale teraz si už nespomeniem aký ná závit ten kryt, ale ak sa nemýlim tak normálny pravý, tak odtáčaj doľava. Ovšem si to vyskúšaj. Keď sa ti to povolí a vyberieš kryt tak dávaj pozor, rozsype sa ti spústa malých kuličiek. Väčšinou dovnútra, ale dobre je podložiť dáku handru, alebo lavor, pekáč. Takže púzdro vyberieš, stiahneš ozubenie a zas sa ti rozsypú ďalšie kuličky, sú tam totiž dva rady. Takže teraz ti ostal len holí náboj, ktorí ak trocha pobúchaš a chytneš do bliciek tak to potom smerom doprava kľudne stočíš. Montáž je trocha zložitejšia, ale iba samotného kolieska. Ako sú tie jazíčky na pružinke, tak ich nasaď na miesto. Namaž si vazelínou ozubenie, poukladaj prví rad kuličiek a opatrne nasuň na náboj, nastav jazýčky. Znova namaž vazelínou jadro a poukladaj ďalší rad kuličiek. Pozor nesmie ti ani jedna chýbať, lebo to celé bude logať. Nakoniec nato natoč kryt , doklep ho šrobovákom. Kolečko máš pripravené na montáž na koleso, točiť doľava a stačí rukou dotiahnuť, on sa sám pri prvom štartovaní dotiahne.
Samozrejme nezabudni si robiť pár foto, aby pri skladaní si mal lepší prehľad.
Môžeš si preštudovať aj niečo z CZ fóra URL: http://www.speake...amp;t=1709
Ak si šikovný dá sa urobiť aj jednoduchý prípravok, viď foto.

Vložených obrázkov:

26-03-2013 08:03

Úroveň napomenutia 0 +
rondob

Ďakujem pekne za rady chlapci ale dnes som s tým bol v cykloservise a nepodarilo sa im to. Dokonca mali aj ten kľúč ale nepomohlo to. Chlapík to chcel aj rozobrať ale...... keďže je to na opačnej strane ako na bicykli teda na ľavej strane je tá voľnobežka namontovaná opačne a nevedel sa k tým guličkám dostať keďže sú z vnútra pri disku. Tak a som tam kde som bol. Skúsim starec ešte tvoj spôsob so šroubovákom tak snáď poprípade to risknem a nejako to obalím aby sa pri pieskovaní nezničila ale........ Či to prežije 200 stupňov v peci pri vypaľovaní komaxitu no neviem...... Asi tam už vazelína nebude a mne neostane iná možnosť len flexa. Ale skúsim zabojovať podľa vašich rád. Ozaj musí sa to odtáčať predsa do protismeru šlapania nie? Smerom kde to cvrká. Inak by sa to uvoľnilo pri tuhšom šlapaní.

26-03-2013 10:21  | Upravil Starec 26-03-2013 10:35

Príspevkov: 1254
Založený: 12.12.09
Vek: 68
Starec
Učiť sa - učiť sa - učiť sa :: Hlavný Administrátor

Ale ide.

Vložených obrázkov:

02-04-2013 11:32  | Upravil Starec 02-04-2013 09:05

Úroveň napomenutia 0 +
rondob

Ďakujem pekne chlapci, tak som dnes zobral malý sekáč a pár krát som energicky buchol a bolo to.... krásne sa to odtočilo. Hlava sa s toho kruti

Dúfam, že mám u teba pár Ta pijeme nie? Starec

02-04-2013 12:16

Príspevkov: 355
Založený: 02.08.12
Vek: 46
ridchey
:: Administrátor

tak,kde nepomuze nasili, pomuze jeste vetsi kladivo,hihi

Prejdite na fórum:
Forum powered by fusionBoard

Zdielať túto tému
URL:
BBcode:
HTML:

Predpoveď počasia

Oplatí sa vôbec Babettu vytiahnuť?

In-počasie - Meteoinfo
image

Za našu pomoc Vám, pomôžte aj Vy nám.

Klikni na tlačítko
Rýchle odkazy
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

04.10/2019 22:25
Konštruktér motocyklov PS Zdeno Metzker st. vydal II. diel knihy "Babetta a Korado", ktorá sa venuje mimo iné typom M210, M215, M225 a M216 Korado. Viac info o knihe na www.veteran-manin.
eu

01.10/2019 01:49
Sorry ak ste niekto dlho čakali na registráciu, ale bol som vyše týždňa v nemocnici. Odteraz by to už malo prebiehať v časovom limite. Starec

04.06/2019 21:56
https://www.youtub
e.com/watch?v=yT_i
UxrgQMw

10.03/2019 20:08
Sevas Starec prajem pekné slnečné dni kde sa budeš vyhrievať a rozmýšľať ako pomôcť babeťákom.Čau

24.12/2018 11:56
Pekné a spokojné prežitie vianočných sviatkov a veľa zdravia a síl do nového roku 2019 Tebe, Starec a veľké poďakovanie /keď už nič iné/ za Tvoju nezlomnú starostlivosť o vedenie fóra! Drž sa Ferko! ... a samozrejme pekné Vianoce a úspešný nový rok 2019 aj všetkým babeťákom, nech im ich stroje fungujú a vyhýbajú sa im problémy na cestách!