sponzor
 
 
Návštevnosť
Návštevnosť meraná od 28.2.2008.
Fórum Babettron vznikol 30.5.2007.


Viac o štatistike návštevnosti
Prihláste sa
Meno

Heslo

Zapamätať


Nie ste ešte členom? Registrujte sa tu.

Zabudli ste heslo? Zabudli ste heslo?

Prečo sa registrovať?

Ako nás zviditeľniť
Ak máte web stránku, blog, prípadne váš známi, stiahnite kód loga ktorí je na stiahnutie dole nižšie a umiestnite to na web stránke. Po správnom umiestnení kódu sa objaví obrázok, na ktorí keď sa klikne, automaticky otvorí stránky Babettron.

Babettron

Kód loga na stiahnutie

Rôzne informácie
Validatory
Valid XHTML 1.0 Transitional Validated by HTML Validator
-----------------------------
Odporúčam
Oscar
---------------------------
Web Motoride.sk
motoride.sk

Vydanie novej knihy o Babettach
NovinkyAsi niečo pred dvoma týždňami som dostal Email od Zdena Metzkera ktorý ma upozornil o vydaní novej knižky.
Citujem:
Dobrý deň pán Niemiecz.

Podarilo sa nám dať do tlače prvý diel knihy o našich mopedoch pod názvom BABETTA a KORADO. Bude podľa príslubu tlačiarne k dispozícii v sobotu na PB motocykli 2018 v Pov. Bystrici. Symbolicky posielam pozvánku.
Je to však krátka veteránska akcia od 9 hod max. do 14 hod. Chodí každý rok stále viac nadšencov aj s mopedmi. Je tam jazda pravidelnosti aj jazda zručnosti + súťaž o najkrajší stroj vo svojej triede.

Posielam obálku aj obsah prvého dielu knihy. Ak chcete dajte to na známosť mopedovej verejnosti. Náklad je 500 kusov - rozsah 208 strán je nabitých informáciami, mnohé sú verejne prezentované po prvý raz.
Dá sa objednať na adrese nášho Veterán klubu www.veteran-manin.eu
Pre Vás však bude grátis.

Poznámka od Starca: Oplatí sa ju objednať, ja ju už mám doma vďaka autorovi. Určite zaujme zvlášť majiteľov 228 a 207, neváhajte lebo sa rýchlo míňajú.


Druhý diel bude obsahovať prototypy dvojstupňových motorov Jawamatic, Babetty M-210, M-225, M-226 a 1-stuňovej M-215. Lambadu, Kolárovo, prototypy a moped Korado, prototypy Motor Manet, poľnohospodárske agregáty a všetko čo do takej knihy patrí.
Mala by byť hotová na budúci rok, ak zdravie bude slúžiť. Držte palce.

V mojej veteránskej rodine už máme Babettu M-228 ( je na obálke knihy ), Babettu M-207.100 a teraz pribudla Babetta M-210 v pieskovej farbe. Postupne sa isto podarí doplniť ďalšie mopedy.

Želám pekné dni a veľa zdravia Zdeno Metzker st.

Sorry: Nepodarilo sa mi sem vložiť obrázky a obsah knihy z obdržaného mailu.
 
Komentáre
#1 | mtz3 dňa 16. september 2019 08:38
K dispozícii je už očakávané pokračovanie - Babetta a Korado II. diel.

Pokračovaním jednostupňových mopedov typovej rady 207 bude najprv prototyp Jawamatic, kde sa konštruktéri, okrem riešenia hlukových problémov, naučili urobiť motor s dvojstupňovou automatickou prevodovkou. Jeho posledný variant nakoniec skončil zabudovaný v mopedoch základného typu M-210 a M-225. Tu sa objaví aj PA-50, motorová jednotka pre poľnohospodárov, používajúca viac dielov z motora M-210. Ako člen konštrukcie motorov Vás Metzker oboznámi s detailmi a dobrodružstvami, ktoré sa bežne nezverejňujú. Pri čítaní nazriete aj do bohatej histórie vývoja v Kolárove.

Obnoveniu našej historickej značky Manet typom Korado a výrobe poľnohospodárskeho agregátu Agzat v divízii Považských strojární – Polnotech, predchádzal mix rôznych navrhovaných prototypov. Zvláštna kapitola sa zaoberá pohonnou jednotkou PA-50, malotraktorom Agzat a jeho rôznym príslušenstvom. Jeho prevodovka mala zaujímavú históriu, ktorú by málokto čakal u takéhoto výrobku.

Kniha obsahuje mimo iné typové značenie všetkých výrobkov, aj nezavedených prototypov, ktoré sa autorovi podarilo pre históriu zaznamenať z knihy typov sériovej konštrukcie. Unikátom je zoznam mnohých prototypov motorov konštrukcie. Ppočty vyrobených mopedov všetkých typov, časté zmeny farebných kombinácií pre rôznych zákazníkov, k tomu VIN číslovania s kódmi.

zdroj: www.veteran-manin.eu
 
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
 
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
 
Predpoveď počasia

 


Oplatí sa vôbec Babettu vytiahnuť?

In-počasie - Meteoinfo
image

 

Za našu pomoc Vám, pomôžte aj Vy nám.

 

Klikni na tlačítko
Rýchle odkazy
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

04.10/2019 22:25
Konštruktér motocyklov PS Zdeno Metzker st. vydal II. diel knihy "Babetta a Korado", ktorá sa venuje mimo iné typom M210, M215, M225 a M216 Korado. Viac info o knihe na www.veteran-manin.
eu

01.10/2019 01:49
Sorry ak ste niekto dlho čakali na registráciu, ale bol som vyše týždňa v nemocnici. Odteraz by to už malo prebiehať v časovom limite. Starec

04.06/2019 21:56
https://www.youtub
e.com/watch?v=yT_i
UxrgQMw

10.03/2019 20:08
Sevas Starec prajem pekné slnečné dni kde sa budeš vyhrievať a rozmýšľať ako pomôcť babeťákom.Čau

24.12/2018 11:56
Pekné a spokojné prežitie vianočných sviatkov a veľa zdravia a síl do nového roku 2019 Tebe, Starec a veľké poďakovanie /keď už nič iné/ za Tvoju nezlomnú starostlivosť o vedenie fóra! Drž sa Ferko! ... a samozrejme pekné Vianoce a úspešný nový rok 2019 aj všetkým babeťákom, nech im ich stroje fungujú a vyhýbajú sa im problémy na cestách!