Vydanie novej knihy o Babettach
Pridal Starec dňa 11. september 2018 08:47
Dovolil som si Vás upozorniť na vydanie novej knihy od autora Zdeno Metzker st. bývalého konštruktéra v Pov. strojárniach.
Podrobné novinky
Asi niečo pred dvoma týždňami som dostal Email od Zdena Metzkera ktorý ma upozornil o vydaní novej knižky.
Citujem:
Dobrý deň pán Niemiecz.

Podarilo sa nám dať do tlače prvý diel knihy o našich mopedoch pod názvom BABETTA a KORADO. Bude podľa príslubu tlačiarne k dispozícii v sobotu na PB motocykli 2018 v Pov. Bystrici. Symbolicky posielam pozvánku.
Je to však krátka veteránska akcia od 9 hod max. do 14 hod. Chodí každý rok stále viac nadšencov aj s mopedmi. Je tam jazda pravidelnosti aj jazda zručnosti + súťaž o najkrajší stroj vo svojej triede.

Posielam obálku aj obsah prvého dielu knihy. Ak chcete dajte to na známosť mopedovej verejnosti. Náklad je 500 kusov - rozsah 208 strán je nabitých informáciami, mnohé sú verejne prezentované po prvý raz.
Dá sa objednať na adrese nášho Veterán klubu www.veteran-manin.eu
Pre Vás však bude grátis.

Poznámka od Starca: Oplatí sa ju objednať, ja ju už mám doma vďaka autorovi. Určite zaujme zvlášť majiteľov 228 a 207, neváhajte lebo sa rýchlo míňajú.


Druhý diel bude obsahovať prototypy dvojstupňových motorov Jawamatic, Babetty M-210, M-225, M-226 a 1-stuňovej M-215. Lambadu, Kolárovo, prototypy a moped Korado, prototypy Motor Manet, poľnohospodárske agregáty a všetko čo do takej knihy patrí.
Mala by byť hotová na budúci rok, ak zdravie bude slúžiť. Držte palce.

V mojej veteránskej rodine už máme Babettu M-228 ( je na obálke knihy ), Babettu M-207.100 a teraz pribudla Babetta M-210 v pieskovej farbe. Postupne sa isto podarí doplniť ďalšie mopedy.

Želám pekné dni a veľa zdravia Zdeno Metzker st.

Sorry: Nepodarilo sa mi sem vložiť obrázky a obsah knihy z obdržaného mailu.